Hakkımızda

İstanbul Tercüme Bürosu, tercüme sektöründe yaklaşık 10 yıla yakın deneyimi bulunan ve bu süre zarfında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti Demir Yolları, Emniyet Genel Müdürlüğü, Arkas Holding, Fenerbahçe, Pinebridge Varlık Yönetimi, Tommy Hilfiger, Workcube, Avon, Huawei, Türk Telekom ve Digiturk gibi sektörlerinde lider kurum ve kuruluşlara ek olarak Banu Güven, Kumi Naidoo, Köksal Holoğlu, Fatih Altaylı, İzzet Çapa ve Lord John Desmond Forbes, gibi birçok medyatik isimle de çalışma fırsatını bulan Yeminli Tercüman ve aynı zamanda İstanbul Adliyesi’nde Tercüman Bilirkişi olarak görev yapan Mert Elver tarafından kurulmuştur.

İlköğrenimini sırasıyla Bahçeşehir Koleji ve Yeşilköy 2001 Koleji’nde tamamladıktan sonra ortaöğrenimine Kabataş Erkek Lisesi’nde devam eden Mert Elver, 2005 yılında mezun olduğu liseden sonra sırasıyla; Marmara Üniversitesi İşletme ve Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümlerinde öğrenim gördü. 2009 yılında Almanca öğrenmek için bulunduğu Avusturya’da Viyana Üniversitesi’nden kabul almasına rağmen ülkesine dönmeyi seçti ve sonrasında gerçekleştirdiği tercüme işlerini tek elde toplayarak Yeminli Tercümanlık mesleğini icra etmeye başladı.

Dünyanın ve Türkiye’nin en iyi kurumlarında eğitim görmüş ve iki dil bilen bir Yeminli Tercüman tarafından İstanbul’un ticari hayatının kalbi sayılan Halaskargazi Caddesi’nde kurulan İstanbul Tercüme Bürosu, tercüme sektöründe eğitimli, genel kültür sahibi ve vizyoner bir kadro ile çalışmanın ve kalite ve zaman taahhütlerini yerine getirmenin ehemmiyetinin farkındadır. İstanbul Tercüme Bürosu, yılların vermiş olduğu tecrübe ve kurumsal hayatı tanımanın getirdiği avantajlar sayesinde tercüme taleplerinizin gerekliliklerinin farkında olup sizlere çözüm ortaklığı sunarken kurumsal süreçlerinizin işleyişini aksatmamak adına elinden gelen her türlü desteği sağlamaya hazırdır.

Kurumsal ve bireysel müşterilerimize kaliteli hizmet sağlamak ve zamanında teslimat gerçekleştirmek, hiçbir şart altında ödün vermeyeceğimiz iki ana ilkemizdir. Bu bağlamda; teknik terminolojiye hakim, tercümanlığın her alanında gerekli olan genel kültürü yüksek, tercümanlık mesleğini yıllardır icra eden ve gerekli referanslara sahip uzman kadromuzun teslim ettiği işlere şahsi ve kurumsal olarak kefil olmamamız pek olası değildir.

İstanbul Tercüme Bürosu, Beyoğlu 16. Noteri ve Beyoğlu 35. Noteri ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Noter tasdikli tercüme taleplerinizi işleme alıp adresinize göndermemizi veya bu noterlerde gerçekleştireceğiniz Yeminli Tercüme işlemleri için ilgili dilde tercüman rezervasyonu yapmamızı isterseniz tek yapmanız gereken şey bizimle iletişime geçmek.

© 2021 Tüm Hakları Saklıdır.